Pazar, Temmuz 21, 2019
Home > Webmaster > WordPress Sekme Değiştirildiğinde Ziyaretçiyi Geri Çağırın

WordPress Sekme Değiştirildiğinde Ziyaretçiyi Geri Çağırın

WordPress

Eğer sekmeniz’den ayrılan ziyaretçiyi geri çağırmak istiyorsanız, bu eklentiye ihtiyacınız olabilir.

Herkese Merhaba. Güzel bir WordPress makalesi ile başlamak istiyorum.

Her kullanıcının kendine göre WordPress‘de kullandığı eklenti arşivi vardır. O arşiv içeresinde bulunan eklentiler, kullanıcı için olmazsa olmazdır. Kesinlikle kullanmasını düşündüğü gereken eklentiler barındırır. İşte bugün o arşiv içeresinde bulunması gereken eklentilerden biri de: WP Don’t GO eklentisidir.

WP Don’t GO Eklentisi Nedir?

Bir ziyaretçi sitenizi açık bırakıp farklı bir sekme açtı ve sizin siteniz o sekme de açık ancak ziyaretçi’nin ilgisi dışında kalıyor. Eklenti işte burada göreve giriyor. Eğer ziyaretçi sitenizi açık bir sekme de bıraktı ise o sekme de farklı mesaj gösterebiliyorsunuz. Örnek aşağıdaki gibi.

Eklenti‘nin kullanımı oldukça basit. Aktif ettikten sonra ayar sayfasına giderek, ziyaretçiye gösterilecek mesaj ve favicon seçebilirsiniz.

Son Olarak

Eklenti olarak kullanmanın hiçbir sakıncası bulunmuyor. Kullanılan hosting yoracak güç ise barındırmıyor. Bu sayede ise kodlar ile uğraşmanız gerekmeyecektir. Ayrıca Themeforest gibi yerlerden tema kullanan kullanıcılar için ise kod ile eklemek bir hayli zor. Çünkü kullanılan temanın içeresinde yüzlerde PHP dosyası bulunuyor. İlgili kodları hangi dosyanın içeresine gömmek gerektiğini bilmek bir hayli zor.

İlgili kodları düzenleyerek WordPress eklentisine çeviren WPAjans ekibine teşekkürler. İlgili eklentiyi edinmek için tıklayın.

Bir sonraki WordPress yazısında görüşmek üzere…

RocaniX
Uzun süre boyunca bilgisayar ile uğraşarak kendimi geliştirdim. Şuan iyi derece de WordPress, HTML ve CSS ile ilgileniyorum. Aynı zaman da blog üzerinden web tasarım başlığı altında makaleler yazarak, web tasarım merak salmış dostlarıma da az çok yardım ediyorum.
https://tazmanyacanavari.com/

2 thoughts on “WordPress Sekme Değiştirildiğinde Ziyaretçiyi Geri Çağırın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir