Bilgisayar

Chrome 71 İle Reklamlar Engellenecek

Chrome 71 İle Reklamlar Engellenecek Editör Puanı: 5 Üzerinden 4.2

Kullanıcıyı rahatsız eden reklamlar Chrome ile artık daha kontrollü.

Herkese Merhaba.

İnternet sitelerini kötüye kullanan ve bu yolda reklamlar ile kazanç sağlayan siteler Chrome‘nin 71 sürümü ile daha da zorlanacak. Açılan reklamlar ile ziyaretçiyi bezdiren, küçük sekmeler, kapatmak için tıklayınca yeniden açılan küçük sayfalar… Bu tür işlevler ne yazık ki reklam engellemek için başvurulan yolları aşmaya çalışıyor ve aynı zamanda ziyaretçiyi de bezdiriyor. Bunlar ile birlikte bulaşan virüsler dahi olabiliyor.

Google, bu gidişatı engellemek amacıyla bir süredir çalışmalar yapıyor. Siteleri uzun zaman önce çeşitli reklam gösterim kurallarıyla ilgili uyaran şirket, şimdi gerekli yaptırımları uygulamaya hazırlanıyor.

Google’ın uyarılarına kulak asmayan sitelerin tüm reklamları, Aralık ayından itibaren Chrome 71 sürümü ile engellenecek. Bu süreçte reklamın dozunu kaçırdığının farkında olmayan şirketlere, politikalarını tekrar gözden geçirmeleri için vakit tanınmış olacak.

Bu Yazı İçin Ne Hissediyorsun?
Beğendim Sevindim Komik Şaşırdım Üzgünüm Sinirlendim

Kim Bu Yazar? - RocaniX

Anonim

Uzun süre boyunca bilgisayar ile uğraşarak kendimi geliştirdim. Şuan iyi derece de WordPress, HTML ve CSS ile ilgileniyorum. Aynı zaman da blog üzerinden web tasarım başlığı altında makaleler yazarak, web tasarım merak salmış dostlarıma da az çok yardım ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir